Toksyna botulinowa Sulejówek

Oferujemy toksynę botulinową Sulejówek. To preparat, którego już niewielka dawka potrafi pozytywnie wpłynąć nie tylko na nasz wygląd, ale również dobre samopoczucie. Jednym z nowszym zastosowań preparatu jest leczenie nadpotliwości, która potrafi wpędzić w zakłopotanie w wielu sytuacjach. Standardowo sięgamy po toksyną botulinową także w przypadku wygładzenia tzw. lwiej zmarszczki, podniesienia kącików ust, wygładzania szyi i dekoltu czy zmarszczek poprzecznych czoła. Możliwości wykorzystania preparatu są znacznie szersze – zapraszamy do kontaktu!

Do każdego zabiegu z toksyną botulinową przedstawimy szereg niezbędnych informacji takich jak m.in. zastosowanie preparatu, spodziewane efekty, przeciwwskazania czy sposób przygotowania i regeneracji. Zachęcamy do zapisania się na konsultację z naszą wykwalifikowaną kadrą. Na wizycie przeprowadzimy dokładny wywiad, przeanalizujemy problem, przedstawimy możliwe rozwiązania i zaproponujemy konkretny plan działania. Informujemy, że w naszym gabinecie wykonujemy także powiększanie ust, zabieg Skin Couperose wzmacniający skórę naczyniową oraz odmładzającą mezoterapię frakcyjną.

Jak działa toksyna botulinowa?

Podajemy ją bezpośrednio pod skórę, za pomocą cienkiej igły. Już niewielka dawka jadu kiełbasianego powoduje widoczne zahamowanie marszczenia się i fałdowania skóry w miejscu podania. Toksyna charakteryzuje się silnym i szybkim działaniem, które blokuje połączenia nerwowe, a w efekcie powoduje rozluźnienie i wyprostowanie zmarszczek. Co ciekawe, botoks działa profilaktycznie – podanie go w miejscu zmarszczek mimicznych nie tylko niweluje obecny problem, ale także zapobiega powstawaniu wiotkości na przyszłość. Zabieg jest bezpieczny, przebadany i sprawdzony. Nie powoduje problemów z czuciem, nie zaburza pracy układu nerwowego ani nie powoduje uszkodzeń twarzy, rąk czy szyi. Używamy konkretnych preparatów od firm, które posiadają odpowiednie certyfikaty i pozwolenia.

Kiedy warto robić botoks?

Botoks najczęściej wykonujemy na zmarszczki znajdujące się między brwiami, tych zlokalizowanych na czole oraz wokół oczu, a także przy ustach – szczególnie kącikach. Jad podajemy także dla wyrównania i napięcia skóry szyi i dekoltu, likwidowania tzw. brody czarownicy, a także do podnoszenia brwi bez skalpela. Choć niewielu osób zdaje sobie z tego sprawę, tak omawiany preparat wykorzystywany jest również do leczenia bólu głowy. Botoks na migrenę to stosunkowo nowy sposób eliminowania uporczywych dolegliwości, jednakże jak potwierdzają nasi Pacjenci – skuteczny i szybki!

Jak wygląda zabieg z toksyną botulinową?

Tak jak w przypadku każdego zabiegu wykonywanego w naszym salonie, tak i tutaj dbamy o szczególną sterylność i czystość. Każdy możliwy element poddajemy dezynfekcji, nasi specjaliści używają jednorazowych rękawiczek, igieł i strzykawek, a gabinet jest systematycznie czyszczony i odkażany. W efekcie zabieg z toksyną botulinową jest bezpieczny. Po wywiadzie i konsultacji przechodzimy do kluczowych działań, a są nimi iniekcje podawane bezpośrednio do tkanki mięśni mimicznych lub podskórnych w celu rozluźnienia napięć. Dawki toksyny botulinowej typu A są niemal minimalne, a ich podawanie praktycznie bezbolesne. Całe spotkanie – wraz z przygotowaniem i zaleceniami do domu – trwa zaledwie 30-45 minut.

Co robić, a czego nie po botoksie?

Po zabiegu z botoksem niemal natychmiast można powrócić do typowej codzienności. Pierwszym zaleceniem jest unikanie przed około 4h kładzenia się, szybkiego manewrowania głową, schylania się oraz wystawiania na skrajne temperatury. W dniu zabiegu należy zrezygnować również z siłowni, solarium, sauny, basenu itp. Kolejnym, równie istotnym zaleceniem po botoksie jest ćwiczenie mięśni mimicznych znajdujących się w miejscu wkłucia. Można zacząć je wykonywać już po około godzinie od wyjścia z naszego gabinetu. O tym jak, kiedy i z jaką częstotliwością wykonywać ćwiczenia poinformujemy na spotkaniu.