Depilacja Laserowa Sulejówek

Prawidłowo wykonana depilacja laserowa Sulejówek pozwala raz na zawsze pozbyć się zbędnego owłosienia! W naszej pracy wykorzystujemy laser diodowy LightSheer® Duet™ firmy Lumenis, który jest najnowocześniejszym i najskuteczniejszym urządzeniem medycznym do usuwania zbędnego owłosienia z całego ciała. W głównej mierze bazuje na technologii pulsacyjnej, ta zaś skupia wiązkę światła na włosie i stymulując go do fazy spoczynku. W efekcie włosy samoistnie wypadają, a w ich miejscu nie odrastają nowe. Niemożliwe jest wycelowanie w jednakowe fazy wzrostu włosa, dlatego więc konieczne jest systematyczne powtarzanie zabiegu. O czasie, częstotliwości i sukcesie zabiegu poinformujemy Cię na wizycie – o efektach depilacji laserowej decyduje m.in. Twoja karnacja, kolor i grubość włosów, a także dotychczasowe metody depilacji.

Czy warto postawić na LightSheer® Duet™?

Laser diodowy LightSheer® Duet™ firmy Lumenis posiada certyfikat bezpieczeństwa i jakości wydany przez FDA (amerykański Urząd ds. Żywności i Leków) oraz certyfikaty odpowiednich instytucji europejskich, w tym ISO 9001. Długoletnie badania kliniczne prowadzone przez firmę Lumenis potwierdzają, że stosowanie do depilacji urządzeń o niewielkiej skuteczności np. kosmetycznych IPL (tzw.fotoepilacji) powoduje tylko częściowe uszkodzenie struktury mieszka włosowego, co sprawia, że trudno jest potem trwale pozbyć się włosów. Najlepsze rezultaty osiąga się, stosując od początku laser diodowy LightSheer Duet. Światło lasera ma tak dobrane parametry, aby mogło wychwycić barwnik włosa (melaninę). Powoduje to podgrzanie struktury włosa do 70ºC i w efekcie jego zniszczenie.

Jak działa depilacja laserowa?

Najnowocześniejszy na świecie laser LightSheer Duet wyposażony jest w dwie głowice. W mniejszej – wiązka światła likwiduje kilkanaście włosów za jednym „strzałem”, które znajdują się na powierzchni skóry tworzącej plamkę o średnicy 9×9 mm. Natomiast druga głowica (większa), to głowica z systemem Vacum (podciśnieniowa) o powierzchni okienka roboczego 22x35mm, gdzie jeden „strzał” likwiduje kilkukrotnie większą powierzchnię niż standardowa głowica innego urządzenia depilacyjnego. Taka budowa nie tylko umożliwia szybką depilację, ale również zapewnia maksymalne bezpieczne zarówno osobie wykonującej zabieg, jak i Pacjentce.

Jak przebiega zabieg depilacji laserowej?

Przed zabiegiem zostaniesz poproszona o uzupełnienie wywiadu, który zawiera pytania na temat zdrowia ogólnego, przebytych chorób, zażywanych leków, tendencji skórnych itp. Następnie przeprowadzimy próbę laserową na skórze (mały obszar), aby sprawdzić, jak reaguje na tego typu podrażnienia. Jeśli wszystko jest w porządku, można przystąpić do wykonywania zabiegu laserowej depilacji włosów. Zwykle dzień przed depilacją trzeba zgolić włosy maszynką. Natomiast po zabiegu stosować preparaty łagodzące – o wszystkim poinformujemy Cię na konsultacji!

Kiedy wykonywać depilację laserową?

Zjawiskiem, które ma kluczowy wpływ na zabieg depilacji laserowej, jest cykl wzrostu włosa. Dzieje się tak dlatego, że urządzenia laserowe usuwają skutecznie tylko włosy znajdujące się w fazie wzrostu (anagen). Dlatego też zabieg depilacji laserowej wykonuje się w seriach, a odstępy pomiędzy konkretnymi zabiegami to czas, podczas którego pozostała część włosów dojdzie do fazy wzrostu. Należy pamiętać, że nie wszystkie włosy rosną w równym tempie oraz tym samym czasie. Depilacja laserowa osiąga maksymalną skuteczność na włosach znajdujących się w fazie wzrostu (anagen).

Poszczególne trzy fazy rozwoju włosa:

  • faza wzrostu (anagen) – faza, w której włos osiąga swoją pełną długość, cebulka jest otwarta, a odżywianie odbywa się przez brodawkę (połączoną z krwiobiegiem); ta faza jest idealna do wykonania zabiegu.
  • faza przejściowa (katagen) – włos uwalnia się z brodawki i przesuwa do góry; następuje zatrzymanie procesów rozrodczych zachodzących we włosie;
  • Faza spoczynku (telogen) – to faza wypadania całkowicie zrogowaciałego, martwego włosa; zabieg przeprowadzony w tej fazie jest mało skuteczny.

Czy po serii zabiegów depilacji laserowej mogę liczyć na stały efekt?

Po wykonaniu serii zabiegów możemy trwale usunąć ok. 86-96% owłosienia. Niewielki pozostały procent, to włoski zbyt delikatne i za jasne, aby mogły zostać usunięte oraz te, które mogą pojawić się pod koniec lub po zakończeniu serii spotkań. U kobiet najczęściej będzie miało to miejsce w czasie przełomowych sytuacji związanych z gospodarką hormonalną – w czasie ciąży, przyjmowania leków hormonalnych czy też w okresie przekwitania. Z reguły jednak jest to niewielka liczba włosów, które w razie potrzeby można usunąć przy tzw. laserze przypominającym po około roku od serii.

Jak przygotować się do depilacji laserowej?

Do zabiegów depilacji laserowej należy się odpowiednio przygotować. Może to trwać nawet miesiąc, dlatego wcześniej warto omówić szczegóły zabiegu ze specjalistą, który będzie wykonywał zabieg. Czynności będą dotyczyły m.in. zrezygnowania z depilacji woskiem lub depilatorem, zaniechania chodzenia do solarium i opalania się na słońcu czy wyeliminowania poszczególnych kosmetyków, leków, witamin i suplementów. Każdy przypadek jest indywidualny, dlatego warto skonsultować się z jednym z naszych specjalistów na ok. miesiąc przed planowanym rozpoczęciem depilacji.

Bezwzględne przeciwwskazania do depilacji laserowej

Istnieje kilka bezwzględnych przeciwwskazań do depilacji laserowej. Jak sama nazwa wskazuje – absolutnie wykluczają możliwość wykonania zabiegu trwałego usuwania owłosienia. Nie zmieni tego czas, wyleczenie lub ustabilizowanie poszczególnych schorzeń czy przebyte zabiegi i operacje. Niestety musimy poinformować, że nie możesz stawić się na trwałe usuwanie owłosienia, jeśli:

  • cierpisz na bielactwo lub łuszczycę;
  • zmagasz się z fotodermatozą lub chorobami pęcherzowymi skóry;
  • masz rozrusznik serca lub metalowe implanty;
  • chorujesz na cukrzycę, zaburzenia krzepnięcia krwi;
  • masz tendencję do powstawania przebarwień i bliznowców;
  • borykasz się z chorobą nowotworową.

Czasowe przeciwwskazania do depilacji laserowej

Czasowe przeciwwskazania do depilacji laserowej wiążą się z chwilową koniecznością przełożenia serii zabiegów. Są ściśle związane zarówno z chwilowymi przeziębieniami, antybiotykoterapią, przyjmowaniem niektórych leków światlouczulających, stosowaniem retinoidów lub izotretyoninów, jak i ciążą oraz okresem karmienia czy poważniejszymi stanami wymagającymi wielomiesięcznego leczenia. O możliwości rozpoczęcia serii zabiegów warto porozmawiać z lekarzem prowadzącym.

Mowa przede wszystkim o:

  • świeżej opaleniźnie naturalnej – możliwość wykonania zabiegu po 4 tyg.;
  • opaleniźnie po solarium – możliwość wykonania zabiegu po 6 tyg.;
  • stosowaniu samoopalaczy – możliwość wykonania zabiegu po 2 tyg.;
  • korzystaniu z kremów lub maści z witaminą A, retinoidami (np. Isotrexin, Differin, Zorac, Retin A i inne), witaminą C i kwasami owocowymi w miejscu depilowanej powierzchni – należy je odstawić 4 tyg. przed zabiegiem;
  • terapii doustnej retinoidami (np. Roaccutane) – wymaga półrocznej przerwy pomiędzy zakończeniem kuracji, a pierwszym zabiegiem; 
  • lekach światłouwrażliwiających (fototoksyczne, fotoalergiczne) i ziołach o takim działaniu (dziurawiec, nagietek, herbata Figura 1, 2) – wymagają odstawienia na 2 tyg. przed zabiegiem;
  • infekcjach typu opryszczka wargowa lub płciowa – zabieg depilacji w tym miejscu jest możliwy do przeprowadzenia miesiąc po przebytej infekcji; 
  • oczyszczaniu twarzy – laser jest możliwy 7 dni przed zabiegiem lub 14 dni po zabiegu;
  • stosowaniu preparatów o działaniu złuszczającym – wymagają odstawienia na 2 tyg. przed zabiegiem;
  • profesjonalnych zabiegach na bazie peelingów chemicznych (kwasów) w miejscu poddanym depilacji – zabieg depilacji możliwy do przeprowadzenia 4 tyg. po zabiegu.

Ile zabiegów depilacji laserowej potrzeba, aby osiągnąć zadowalający efekt?

Zabieg depilacji laserowej wykonuje się w seriach – minimalnie 3-6 zabiegów. Ilość zabiegów oraz ich efekty, zależą od wielu czynników, takich jak – gospodarka hormonalna, fototyp, a także ilość, kolor i grubość włosów. W związku z tym, przed rozpoczęciem depilacji, trudno jest precyzyjnie określić ilość planowanych zabiegów, niezbędnych do uzyskania pożądanego efektu. Nasi specjaliści będą relacjonować przebieg na bieżąco. Warto pamiętać, że pod wpływem gospodarki hormonalnej mogą powstawać nowe włosy. Dlatego, po zakończeniu serii, może być potrzebny zabieg przypominający (po ok. roku).