RETISES-CT

Yellow Peel

IMG-0293-%E2%80%94-kopia-1024x576

Nanopeelingi, do których zalicza się Retises CT Yellow Peel, stanowią nową, innowacyjną kategorię zabiegów dermatologicznych, które oddziałują na bardzo głębokie warstwy skóry. Cząstki substancji aktywnych wykorzystywane w nowatorskich nanopeelingach są na tyle małe, że mogą swobodnie przenikać do głębokich warstw skóry i tam działać ze zwiększoną intensywnością.
Peeling Retises o wysokim stężeniu retinolu i witaminy C działa silnie depigmentująco, złuszczająco i odświeżająco. Pobudza również procesy regeneracyjne w głębokich warstwach skóry.
Dzięki swoim właściwościom, Retises ma doskonałe działanie wybielające, odmładzające oraz wyśmienicie sprawdza się jako remedium na problemy trądzikowe.

Wskazania:

 • przebarwienia
 • problemy trądzikowe
 • zmęczona i tracąca blask skóra
 • powierzchowne zmarszczki i niewielkie płytkie blizny.

Retises jest doskonałym zabiegiem dla skóry z widocznymi oznakami fotostarzenia i przebarwieniami o charakterze melazmy.

Efekty

Peeling Retises jest nanopeelingiem o bardzo wysokiej skuteczności i niezwykłych efektach widocznych szczególnie w przypadku rozjaśniania przebarwień i melasmy. Przywraca prawidłowe stężenie witaminy A w skórze, dzięki czemu ta zyskuje blask i piękny koloryt.
W efekcie zabiegu Retises skóra staje się jędrniejsza, dzięki zagęszczeniu skóry poprawia się owal twarzy , a zmarszczki stają się płytsze i wygładzone.
Skóra zyskuje wyraźnie młodszy, zdrowszy wygląd.

Dla uzyskania najlepszych rezultatów zalecamy przeprowadzenie terapii 4-6 zabiegów w odstępach 3-4 tygodni

Szczegóły zabiegu

Peeling Retises zaliczany jest do grupy najnowocześniejszych peelingów nano. Oznacza to, że działa w głębszych warstwach skóry i intensywniej niż tradycyjne peelingi medyczne.
Swoją wysoką skuteczność Retises CT Yellow Peel zawdzięcza wysokiemu stężeniu retinolu, propionianu retinylu i witaminy C. Dzięki takiej kombinacji substancji czynnych peeling ma silne właściwości depigmentujące, odświeżające i pobudza procesy regeneracyjne w głębokich warstwach skóry.
Główną cechą peelingów nanotechnologicznych jest pozostawienie peelingu na skórze przez kilka godzin. W przypadku Retises, peeling nałożony w gabinecie pacjent zmywa w domu dopiero po upływie 8 godzin.
Po upływie drugiej doby po zabiegu skóra zaczyna się intensywnie łuszczyć, ponieważ procesy regeneracyjne w jej głębokich warstwach zaczynają przynosić widoczne efekty.
Proces złuszczania trwa od około trzech do pięciu dni, po upływie których skóra staje się widocznie młodsza, jaśniejsza i zdrowsza.

Wskazania po zabiegu

Podczas 8 godzin, kiedy peeling znajduje się na skórze nie jest wskazane nakładanie makijażu. Po upływie tego czasu, gdy skóra zaczyna się mocno łuszczyć należy pamiętać, żeby dać jej we własnym tempie dokończyć proces głębokiego złuszczania.
Nie należy mechanicznie wspomagać złuszczania i w żadnym wypadku nie wolno stosować dodatkowych peelingów lub innych silnych kosmetyków.
Po złuszczeniu skóry należy intensywnie dbać o ochronę przeciwsłoneczną.

Zaleca się zakup jednego z dwóch zestawów pozabiegowych Sesderma:

 • zestaw pozabiegowy po zabiegu z użyciem peelingów
 • zestaw pozabiegowy na przebarwienia.

Produkty do pielęgnacji domowej dla pacjentów po zabiegach profesjonalnych, przede wszystkim z użyciem peelingów, wzmacniają rezultaty zabiegów, regenerują i chronią skórę. Są zalecane w pierwszych dniach po zabiegach powodujących złuszczanie.

Przeciwwskazania:

 • alergie na substancje czynne
 • świeża opalenizna
 • aktywne infekcje skórne (wirusowe np. opryszczka, bakteryjne, grzybicze)
 • niedawna epilacja
 • skóra w trakcie terapii i pół roku po terapii izotrenoiną
 • ciąża okres karmienia
 • rany w miejscu zabiegowym

Częstotliwość zabiegów: raz na 30 dni; liczba 4-6 zabiegów