MANDELAC T

Zabieg redukujący cienie pod oczami, przeciwzmarszczkowy

Ultra-delikatny peeling, łączący właściwości kwasu migdałowego, tioglikolowego i fitowego. Poprawia kondycję skóry wokół oczu, redukuje cienie pod oczami, spłyca zmarszczki mimiczne oraz zwiększa napięcie i uelastycznia skórę.

Zabieg wykonywany przy pomocy Mandelac T ( 20-proc. kwas migdałowy, 5-proc. kwas tioglikolowy, 2,5-proc. kwas fitowy) oraz Argipeel’a ( 20-proc. arginina)

Substancje aktywne w zabiegu:

Kwas migdałowy: obecnie najczęściej stosowany peeling chemiczny w kosmetyce ze względu na szeroki wachlarz zastosowania, niski współczynnik podrażnień oraz możliwość wykonywania zabiegów przez cały rok (poprzez hamowanie tyrozynazy). Zwyczajowo stosowany do leczenia fotostarzenia, nieregularnej pigmentacji, trądziku zapalnego oraz w celu przygotowania skóry do głębszych peelingów chemicznych. Posiada silne właściwości przebudowy skóry – zwiększa syntezę kolagenu i elastyny w warstwie brodawkowatej skóry właściwej. Poprzez hamowanie tyrozynazy, czyli szlaku produkcji melaniny walczy z przebarwieniami i zapobiega indukcji nowych zmian. Podobieństwo struktury cząsteczki kwasu do antybiotyków o szerokim spectrum działania wzmaga działanie seboregulujące, przeciwdrobnoustrojowe i przeciwbakteryjne hamując namnażanie P. Acnes odpowiedzialnej za zmiany trądzikowe.

Kwas tioglikolowy: oddziałuje dwuetapowo: chelatuje jony metali, czyli usuwa zalegające złogi żelaza (hemu – cząsteczek hemoglobiny) oraz prowadzi do uwodornienia mostków disiarczkowych w białkach prowadząc do poprawy struktur kolagenu i elastyny.

Kwas fitowy: zapobiega nadmiernej pigmentacji skóry i rozjaśnia istniejące przebarwienia, obkurcza rozszerzone naczynka krwionośne na twarzy i ciele oraz posiada właściwości chelatujące jony metali. Badania z udziałem kwasu fitowego wykazały, że zwiększenie nawilżenie skóry o 42 proc., a elastyczności o 14 proc. normalizuje wydzielanie sebum w przypadku cery tłustej i suchej, daje efekt rozjaśnienia skóry oraz redukuje zmarszczki o 16,9 proc. Łagodzi także procesy wywoływane przez AHA i BHA – nie dochodzi do widocznego złuszczania się naskórka.

Arginina: aminokwas otrzymywany z brązowego cukru aktywuje system immunologiczny, zwiększa syntezę białek i eliminację amoniaku, jest prekursorem czynnika odpowiadającego za rozkurcz naczyń włosowatych, stymuluje układ krążenia i syntezę kolagenu.

Zabieg polecany jest w serii 6-10 zabiegów w odstępach 2-tygodniowych – liczba zabiegów uzależniona jest od intensywności złogów hemoglobiny oraz miejsca aplikacji.

Po pierwszym zabiegu oraz w trakcie serii należy stosować filtr przeciwsłoneczny na odsłonięte partie ciała oraz unikać sauny i kąpieli słonecznych.

Wskazania do zabiegu:

  • cienie pod oczami
  • widoczne zmarszczki ,,kurze łapki” wokół oczu
  • obrzęki wokół oczu
  • zmęczone oczy
  • skóra sucha i odwodniona wokół oczu

Efekty zabiegu:

  • poprawa nawilżenia
  • poprawa jędrności skóry wokół oczu
  • spłycenie zmarszczek
  • rozjaśnienie cieni wokół oczu

Zabieg na okolice oczu może być wykonywany jako dodatek do innego zabiegu na twarz!!!

Czas trwania zabiegu: około 30 minut

Częstotliwość zabiegów: raz na 14 dni

Zalecana pielęgnacja domowa: Gentle Eye Protection Gel (1711); Soft Eye Care (GK5004)