LYCON

System depilacji

LYCON to synonim najwyższej jakości i wyjątkowej precyzji w dziedzinie depilacji woskiem. Znane na całym świecie produkty marki, powstają wyłącznie z wyselekcjonowanych naturalnych składników, odznaczając się wysoką skutecznością i udowodnionym działaniem pielęgnacyjnym.

Wosk LYCON w bezpieczny, a co najważniejsze prawie bezbolesny sposób, pozwala pozbyć się zbędnych włosów.

Australijski system depilacyjny LYCON powstał w 1978 roku, kiedy to po wielu badaniach założycielka firmy Lydia Jordane stworzyła pierwszy preparat depilujący. Marka szybko zyskała uznanie klientów poszukujących nowoczesnych i profesjonalnych sposobów depilacjj. Obecnie wosk LYCON wybierają profesjonaliści w 40 krajach na całym świecie postrzegając go jako produkt najwyższej jakości.

Produkty LYCON stanowią kombinację najwyższej jakości naturalnych żywic i pszczelego wosku. Podczas sesji wytwarzają one niepowtarzalny zapach, dzięki czemu są również elementem zmysłowej aromaterapii. Doskonała jakość produktów w połączeniu z umiejętnościami profesjonalnego i wykwalifikowanego personelu czyni depilację woskiem wyjątkowym rytuałem pielęgnacyjnym i relaksacyjnym.

Jak wygląda zabieg Lycon Hot Wax? To wosk do depilacji bezpaskowej, który sprawdzi się w usuwaniu włosków nawet z najbardziej wrażliwych miejsc prawie bez bólu i bez podrażnień. Kosmetolog najpierw przemywa skórę specjalną oliwką Lycon, która natłuszcza i przygotowuje skórę do depilacji. Następnie szpatułką nakładany jest ciepły wosk, który po kilkunastu sekundach zostaje usunięty wraz z owłosieniem. Co odróżnia Lycon Hot Wax od innych preparatów tego typu? Wosk idealnie odchodzi od skóry i co najważniejsze nie zrywa naskórka! Dzięki temu na to samo miejsce wosk można nakładać kilkakrotnie.

Dlaczego Lycon?

 • skuteczna i precyzyjna metoda depilacji, umożliwiająca usuwanie bardzo krótkich włosków
 • metoda uznawana za mniej bolesną
 • szczególnie polecana do depilacji brazylijskiej
 • przyjemne doznania: bogactwo kolorów i zapachów, jedwabista konsystencja produktu
 • działa pielęgnacyjne na skórę dzięki wykorzystaniu odżywczych właściwości azulenu, aloesu, rumianku, róży oraz lawendy
 • kilka linii produktowych – Hot Wax, Lycojet, Strip Wax – z których każda jest odpowiednia do danego obszaru depilacji i rodzaju włosków i skóry.

Jak przygotować się do zabiegu?

Najważniejsza jest odpowiednia długość włosków do depilacji. Włosy nie powinny być krótsze niż 0,2 cm, gdyż mogą nie przyklejać się do wosku, co czyni ich usunięcie niemożliwym. Zbyt długie włoski, powyżej 0,5 cm sprawiają, że zabieg jest mniej komfortowy. Jeżeli włosy są zbyt długie, należy przed depilacją przyciąć je w domu do odpowiedniej długości. Na dobę przed zabiegiem wskazany jest peeling, który usunie martwy naskórek. Również na dobę przed zabiegiem nie można opalać skóry na słońcu ani w solarium. W dniu zabiegu nie można nakładać kremów, balsamów ani natłuszczać skóry innymi preparatami, gdyż wosk najlepiej łapie włoski na suchej i gładkiej skórze. Depilacja bikini to intymny zabieg, dlatego przypominamy o zadbaniu o higienę bezpośrednio przed zabiegiem.

Po zabiegu:

 • 24 godziny po depilacji woskiem nie można wystawiać się na działanie promieni UV, zarówno słonecznych jak i solarium
 • 24 godziny po zabiegu nie stosować na depilowane części ciała kosmetyków ani innych preparatów z dodatkami chemicznymi
 • 24 godziny po depilacji pach nie używać dezodorantu
 • 24 godziny po zabiegu nie korzystać z sauny
 • przy depilacji bikini lub pach warto zdezynfekować skórę wodą utlenioną oraz posmarować sudocremem w celu złagodzenia ewentualnych podrażnień.

Przeciwwskazania:

 • przerwana ciągłość skóry, skóra zaczerwieniona, podrażniona, z reakcją alergiczną
 • skóra z tendencją do rozszczelniania się naczynek lub żylaków
 • na dobę po opalaniu naturalnym lub w solarium
 • w czasie menstruacji.