FERULAC PEEL

ferulac-peel

Zabieg Ferulac Peel przynależy do grupy peelingów nowej generacji, dzięki użytej w nich nanotechnologii. Innowacyjna technologia pozwala na głębszą penetrację składników aktywnych poprzez zamknięcie ich w jednowarstwowych liposomach, które bez problemu przenikają barierę naskórkowa i docierają do najgłębszych warstw skóry.

Ferulac Peel to nieinwazyjna a zarazem nowoczesna metoda walki z defektami skórnymi jakimi są: wiotkość, nadmierne wysuszenie, wzmożony łojotok czy też przebarwienia. Zabieg z zastosowaniem Ferulac Peel daje możliwość szybkiego i spektakularnego efektu bez konieczności udziału w terapiach długich i bardzo bolesnych.

Głównym składnikiem w tym zabiegu jest kwas ferulowy działający na kilku poziomach: odmładza skórę dzięki działaniu antyoksydacyjnemu, kontroluje aktywność tyrozynazy przeciwdziałając przebarwieniom i rozjaśnia istniejące oraz chroni przed UVA/UVB minimalizując tym uszkodzenia wywołane przez słońce, chroniąc DNA komórkowe.

Wskazania do zabiegu
Zabieg Ferulac Peel rekomendowany jest szczególnie osobom, których skóra:

 • jest pozbawiona jędrności i elastyczności, występują zmarszczki oraz jest sucha
 • posiada zauważalne przebarwienia
 • sprawia wrażenie przemęczonej, pozbawionej blasku, szarej ,,skóra palacza”
 • jest skóra problematyczną – Ferulac Peel jest pomocą w leczeniu trądziku oraz blizn potrądzikowych

Efekty
Zabieg zapewnia natychmiastowe i widoczne rezultaty, skóra jest wyraźnie gładsza, rozjaśniona widoczna jest poprawa kolorytu, nawilżenia oraz normalizuje pracę gruczołów łojowych. Cera staje się świetlista i jędrna. Skóra ulega znacznej poprawie staje się napięta, powraca utracona elastyczność i sprężystość.
Efekt zabiegu widoczny jest już po pierwszym zastosowaniu, dla wzmocnienia efektywności zalecana jest seria 4-6 razy w odstępach co 3-4 tygodnie.

Szczegóły zabiegu
Przed wykonaniem zabiegu Ferulac Peel pacjent musi przygotować odpowiednio skórę do zabiegu, na kilkanaście dnia przed zabiegiem nie należy używać samoopalaczy ani eksponować skórę na słońcu. Należy unikać depilacji, woskowania, a także innych złuszczeń jak np.: mikrodermabrazji, zabiegów z retinolem i jego pochodnych.
Przed przystąpieniem do zabiegu skóra pacjenta zostaje oczyszczona i odtłuszczona. Następnie nakładane są w odpowiedniej kolejności warstwy peelingów, na koniec nakładane są dodatkowe substancje jak i preparat z retinolem.
Z tak przygotowaną maską zabiegową pacjent udaje się do domu i po 8 godzinach dopiero samodzielnie ją zmywa.
Należy pamiętać, że skutkiem ubocznym tego zabiegu jest złuszczanie się skóry. W czasie trwania zabiegu nie występuje pieczenie bądź swędzenie charakterystyczne dla innych zabiegów opartych na bazie kwasów.

Wskazania pozabiegowe
Skóra po wykonanym zabiegu musi dokonać gruntownego złuszczenia oraz przebudowy w ciągu kilku dni po zabiegu. W tym czasie należy unikać ekspozycji na słońce bądź ekstremalne warunki atmosferyczne. Zabronione jest wykonywanie innych peelingów oraz ścierania skóry czy też jej zrywania.

Po złuszczeniu skóry należy intensywnie dbać o ochronę przeciwsłoneczną.

Zaleca się zakup jednego z dwóch zestawów pozabiegowych Sesderma:

 1. Zestaw pozabiegowy po zabiegu z użyciem peelingów
 2. Zestaw pozabiegowy na przebarwienia

Produkty do pielęgnacji domowej dla pacjentów po zabiegach profesjonalnych, przede wszystkim z użyciem peelingów. Wzmacniają rezultaty zabiegów, regenerują i chronią skórę. Zalecane do stosowania przede wszystkim regenerują i chronią skórę. Zaleca w pierwszych dniach po zabiegach powodujących złuszczanie.

Przeciwwskazania:

 • opryszczka
 • ciąża
 • podrażniona i wrażliwa skóra
 • skóra tuż po depilacji
 • przerwanie ciągłości naskórka
 • choroby autoimmunologiczne
 • brodawki znamiona w miejscach podawanych zabiegowi
 • stosowanie retinoidów ( ostatnie 6 miesięcy)

Częstotliwość zabiegów: raz na 30 dni; ilość 4-6 zabiegów