FERULAC + C-PEEL

c-peel-263x300
ferul-c-peel

To najnowszej generacji peeling chemiczny. Jest profesjonalnym peelingiem chemicznym odmładzającym skórę ze składnikami aktywnymi w liposomach. W peelingu Ferulac została wykorzystana innowacyjna technologia transportu substancji aktywnych za pomocą odpowiednich nośników z łatwością pokonujących barierę naskórkową. Nośniki stanowią niezwykle małe pęcherzyki, które wprowadzają do wnętrza skóry składnik aktywne.

Zabieg łączy dobroczynne działanie kwasu ferulowego i wysoko skoncentrowanej witaminy C. Kwas ferulowy charakteryzuje się właściwościami antyoksydacyjnymi chroniąc skórę przed szkodliwym działaniem wolnych rodników, hamując i neutralizując ich działanie. Jednocześnie chroni komórki skóry przed promieniowaniem UV, przeciwdziała powstawaniu przebarwień i rozjaśnia już istniejące. Zabieg przeznaczony jest dla skór wrażliwych w połączeniu z wit. C daje efekt gładkiej, promiennej i rozjaśnionej skóry oraz wspomaga odbudowę naturalnych barier naskórka zapewniając tym samym poprawę nawilżenia i ogólnej kondycji skóry.

Wysokie bezpieczeństwo składników aktywnych i brak reakcji z promieniowaniem UV sprawia, że zabieg może być wykonywany latem, nawet u osób ze skłonnościami do przebarwień.

Wskazania do zabiegu
Zabieg Ferulac + C-Peel rekomendowany jest szczególnie osobom, których skóra:

 • jest pozbawiona jędrności i elastyczności, występują zmarszczki oraz jest sucha
 • posiada zauważalne przebarwienia
 • sprawia wrażenie przemęczonej, pozbawionej blasku, szarej ,,skóra palacza”
 • posiada rozszerzone naczynka krwionośne

Efekty
Zabieg zapewnia natychmiastowe rezultaty, skóra jest rozświetlona, napięta z widoczną poprawa jędrności. Zabieg niweluje nierówności skóry, a także obkurcza naczynka krwionośne. Zabieg ten rekomendowany jest jako zabieg „bankietowy” co oznacza, że nie ma po nim żadnej rekonwalescencji w postaci np. łuszczącej się skóry, efekt jest natychmiastowy, a zabieg może być wykonywany przed wielkim wyjściem.

Szczegóły zabiegu

Przed przystąpieniem do zabiegu skóra pacjenta zostaje oczyszczona i odtłuszczona. Następnie nakładane są w odpowiedniej kolejności warstwy peelingów, po czym zostanie nałożona maska z kwasem askorbinowym, witaminą A i E oraz protoglikanów. Kolejnym etapem zabiegu będzie wprowadzenie serum za pomocą masażu i nałożenie kremu końcowego.
Po zabiegu Ferulac + C-Peel nie występuje złuszczanie!
Liczba zabiegów uzależniona jest od indywidualnych potrzeb skóry pacjenta. Zabieg można powtarzać co 7 dni, niezależnie od pory roku.

Wskazania pozabiegowe
Należy wspomóc zabieg pielęgnację domową substancjami zawierającymi kwas askorbinowy.

Pielęgnacja domowa: Cream Complete (1506) , Foam Cleanser (1514) , Cleansing Lotion (1201) , Cleansing Gel (1202), C-pure Fluid (1512)

Przeciwwskazania

 • opryszczka
 • ciąża
 • podrażniona skóra
 • skóra tuż po depilacji
 • przerwanie ciągłości naskórka
 • choroby autoimmunologiczne
 • brodawki znamiona w miejscach podawanych zabiegowi
 • stosowanie retinoidów ( ostatnie 6 miesięcy)

Częstotliwość zabiegów: 1 raz w tygodniu